lpplc.lv


Augstskolu rektori un Domes vadība runāja par izglītības kvalitāti un jauniešu iespējām

05.04.2014 14:5419/09/07

18. septembrī Daugavpils Domē otro reizi notika pašvaldības vadības un Daugavpilī strādājošo augstskolu pārstāvju tikšanās. Iniciatīva rīkot šādas tikšanās nāk no Daugavpils pašvaldības, kura izteica interesi par sadarbības uzlabošanu ar augstskolām. Tieši augstskolas ir jauno speciālistu kalve, zinātnes centri, kur ģenerētas tiek interesantas idejas, kuras varētu izmantot pašvaldības attīstībai.

Pirmajā tikšanās reizē pašvaldība stāstīja par saviem projektiem un augstskolu pārstāvji ar interesi to uzklausīja, jo lielu daļu informācijas viņi dzirdēja pirmo reizi. Augstskolu vadītāji jau pirmajā tikšanās reizē atzina, ka šādas kopā sanākšanas ir ļoti vērtīgas tieši informācijas ziņā. Otrā tikšanās bija veltīta augstskolu projektiem. Tikšanos atklāja Daugavpils Domes priekšsēdētāja Rita Strode, viņa sveica rektorus un mācību spēkus jaunajā mācību gadā, velēja veiksmi jaunajam Daugavpils Universitātes rektoram Arvīdam Barševskim. Domes priekšsēdētāja Rita Strode un Pilsētas attīstības departamenta vadītāja Inga Goldberga īsumā iepazīstināja ar pašvaldības projektiem izglītības jomā, par lielāko pilsētas projektu virzību. Pēc šī ievada augstskolas tika aicinātas stāstīt par sevi.

Daugavpilī darbojas 10 augstskolas un to filiāles, tas ir iespaidīgs skaitlis. Šo augstskolu profils ir ļoti dažāds, gan tehniskās, gan humanitārās, gan dabaszinātņu jomas, visas ir pārstāvētas Daugavpilī. Pilsētā darbojas augstskola, kas, izrādās, var gatavot aviācijas speciālistus. Tā ir Rīgas aeronavigācijas institūta Daugavpils filiāle. Ir izstrādātas mācību programmas un ir iespējas Latvijā apmācīt nepieciešamos speciālistus. Daugavpilī aviācijas nozares speciālisti būs nepieciešami jau ļoti drīz, jo pilsēta strādā pie lidostas izveides projekta. Arī šoreiz, tikšanās laikā bija daudz interesantas informācijas gan pašvaldībai, gan pašiem augstskolu pārstāvjiem. Saruna bija ne tikai par to, ko dara katra konkrētā augstskola. Izvērtās arī diskusijas par izglītības kvalitāti, pieprasītākajām specialitātēm. Pašvaldībai ļoti nozīmīga bija informācija no Daugavpils universitātes par iespējām pilsētai izmantot modernās laboratorijas. Universitātes rektors Arvīds Barševskis pastāstīja, ka augstskola ir kļuvusi par lielu zinātnes centru, izveidotas jaunas laboratorijas, kurās var veikt ne tikai zinātniskos pētījumus, bet arī, piemēram, gaisa kvalitātes monitoringu. Daugavpils Domes priekšsēdētāja Rita Strode uzskata, ka pašvaldībai ir jāzina par iespējām, ko piedāvā augstskolas, interese ir liela arī no augstskolu puses un tāpēc šādas tikšanās ir ļoti vērtīgas un nolemts ir tās rīkot regulāri.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka, 5404374
Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha